Zelená je tráva...

Autor: František Baláž | 4.7.2014 o 20:30 | Karma článku: 1,46 | Prečítané:  413x

Pre niekoho náboženstvo, pre iných bezvýznamné naháňanie sa dvadsiatich dvoch ľudí za farebne označenou guľou. Presne tak! Hovorím o futbale, že vraj najkrajšej hre na svete.

            Tohtoročné majstrovstvá sveta sa konajú v Brazílii, ktorá na ne vynaložila značné množstvo finančných prostriedkov. 11 miliárd eur.  Mám taký pocit, že na Slovensku by sme za to nepostavili diaľnicu ani do roku 2030. Avšak, brazílska vláda si za toto dvojciferné číslo vyslúžila veľa kritiky. Veď doteraz žiadna iná krajina neminula toľko peňazí na výstavbu štadiónov pre Mundial, ktorý sa koná necelý mesiac. Namiesto prestavby bájnej Maracany sa z týchto peňazí mohlo pomôcť chudobným ľuďom žijúcich napríklad v slumoch mesta Rio de Janeiro. Zjavne sa potvrdilo tvrdenie, že pre Brazílčanov je táto loptová hra doslovne vierou a tak všetky existenčné problémy musia ísť bokom.

            Dovolím si tvrdiť, že majstrovstvá sú teraz najsledovanejšou udalosťou po celom svete. Tohto roku sa vo finále odhaduje aj divácky rekord. Veď šport má spájať ľudí, tak nech je to už aspoň poriadne. Okrem zaujímavých výsledkov nám šampionát prináša množstvo pozoruhodných, častokrát nefutbalových momentov a kuriozít. Snáď spomeniem jeden okamih, keď sa kanonier FC Liverpool, Luis Suaréz, zahryzol do svojho protihráča. Po tejto udalosti sa na internete vynorilo nespočetne veľa karikatúr Uruguajského útočníka. Asi najznámejšie je jeho zobrazenie upíra, dinosaura či psa s náhubkom. Ale nebudeme predsa súdiť ľudí. Ktovie, možno onen hráč bol naozaj na zahryznutie. Mimochodom, gróf Drakula nedostal za spomínaný skutok ani žltú kartu, ale neskôr, po prešetrení tohto kriminálneho zločinu na trávniku, musel zaplatiť značný obnos peňazí vo forme pokuty.

            To mi pripomína neforemnosť rozhodcov, respektíve organizátorov turnaja zabezpečiť hladký priebeh zápasov.  Od prvého duelu sa hlavný arbitri na ihrisku nevyhli nejakému tomu faux pas. Nečudo, že hráči potom namiesto futbalu hrajú scénický balet. Takže aj namiesto trofeje by mali dostávať  Oscara za najlepšie prevedený filmový výkon.

            Možno súhlasíte so mnou, že futbal už nie tým čo býval. Teraz je zrejme pre hráčov dôležitejšia vidina peňazí a popularity ako česť reprezentovať svoju krajinu alebo ak chcete kravinu, ako povedal jeden z komentátorov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?