Lov na deti!

Autor: František Baláž | 2.12.2013 o 11:30 | (upravené 2.12.2013 o 11:51) Karma článku: 6,68 | Prečítané:  831x

Utláčanie ľudských práv, obmedzená sloboda prejavu, štátna moc v rukách úzkej skupiny ľudí, rôzne diktátorské politické režimy s nelogickou ideológiou. To všetko nám priniesla história.

Človek by si povedal, že sa poučí z vlastných chýb. Najviac z tých, ktoré spáchal v minulom storočí, no opak sa stáva pravdou. V médiách sa v poslednom období objavujú rôzne správy o tom, ako sociálne slabším rodinám boli odobrané deti, že vraj z dôvodov ako sú napr. ochrana práv dieťaťa alebo ochrana detí pred sexuálnym vykorisťovaním a zneužívaním.

Čo sa naozaj skrýva pod plášťom tejto tzv. „ochrany?“ Možno ste už počuli o výraze juvenilná justícia. V skratke je to jeden z ďalších programov na spomínanú „ochranu“ detí. V tomto prípade, by som povedal, že je to „ochrana“ pred vlastnými rodičmi. Dieťa, podľa tohto systému, má právo doslova na všetko. Ak by mu rodič niečo zakázal, to nehovorím ani o fyzických trestoch, môže dôjsť k odobratiu dieťaťa a prideleniu k náhradnej, či alternatívnej rodine.

Ako sa to všetko deje? Základným kameňom sú linky dôvery, ktoré sa propagujú snáď na každom rohu. Dieťa, ktoré cíti strach, môže zavolať a „podeliť“ sa o svoje problémy. Komunikátor sa dozvie potrebné informácie o pomeroch v rodine, ktoré mu dieťa vyzradí, a tak má sociálna pracovníčka dôvod na návštevu u danej rodiny. Stačí veľmi málo na to, aby vaše dieťa bolo odvedené policajtom. Krik v domácnosti, plač dieťaťa, neporiadok, nedostatočné množstvo potravín v domácnosti, či neopatrnosť rodiča pri varení, ale aj obyčajne banálne veci ako málo pomarančov v špajze, sú príčinnou odobrania dieťaťa. Tieto taktiky platia zvyčajne na skupiny detí s nižším počtom rokov, ale štát nezabudol ani na tínedžerov, ktorí sa učia v školách podať trestné oznámenie na svojich rodičov, kvôli obmedzovaniu slobody, napr. ak matka nepustí svoju dcéru na diskotéku.

Kde končia všetky odvedené deti? V konečnom dôsledku je juvenilná justícia jeden veľký skazený štátny obchod. Deti končia v rukách ľudí, ktorí si ich doslova kúpia. Jedná sa zväčša o rodiny, ktoré nemôžu mať deti a nechce sa im čakať na pridelenie dieťaťa, takisto to môžu byť homosexuálne rodiny, či dokonca pedofil, ktorý tají svoju chorobu.

Možno teraz strieľam od buka do buka, a možno trafím do živého, no podľa všetkého má systém juvenilnej justície veľa spoločného s rodovou rovnosťou, a teda s ňou spojeného a toľko zatracovaného šlabikára. Na prvý pohľad to znie veľmi pekne, rodová rovnosť, ale nejedná sa o len rovnosť medzi mužom a ženou z hľadiska práv, povinností, možností a výhod. Táto rovnosť naznačuje aj zatratenie muža a ženy samotnej, teda jedná sa o potlačenie ich identity. To znamená, že nikto nie je vo svojej prirodzenosti muž alebo žena.

 

Nechcem podporovať žiadne konšpiračné teórie, ale nie je práve toto tým mechanizmom, ktorý by mohol spustiť takýto krvilačný obchod aj v našej krajine? Veď koniec koncov, vláda už nad týmto zákonom už rokovala, nie je to nejaká vzdialená budúcnosť, ale prítomnosť. Teda, nebuďme ľahostajný k veciam, ktoré sa dejú okolo nás, neprehliadajme ich, nezatvárajme pred nimi oči, aby sme sa jedného dňa nezobudili v policajnom štáte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?